Pomoc  | Domeny | Przeniesienie domen
 


Transfer domen
 

Transfer nazwy domeny to zmiana rejestranta czyli firmy obsługującej domenę i pobierającej za te czynności opłaty. W Polsce większość domen obsługuje NASK lub jego partnerzy. Vpro.pl oferuje bezpłatne pośrednictwo w rejestracji i transferach domen dla naszych klientów przygotowując niezbędne formularze.

Transfer domen światowych
W przypadku domen globalnych (światowych) transfer wiąże się automatycznie z przedłużeniem ważności domeny o kolejny rok, i wniesieniem standardowej opłaty rocznej za domenę. Po wniesieniu opłaty należy zlecić nam transfer. Do wygaśnięcia domeny musi pozostać conajmniej 32 dni.

Transfer domen krajowych
W przypadku domen polskich, nie trzeba wnosić żadnych dodatkowych opłat, czas ważności domeny pozostaje bez zmian, transfer można zlecić w dowolnym momencie, najwcześniej 21 dni po dacie odnowienia lub rejestracji domeny, nie późnej niż 24 dni przed końcem okresu rozliczeniowego.
Jeśli transfer jest z NASK, prosimy o kontakt a prześlemy odpowiedni formularz, który należy podpisać i przefaksować do NASK.
Jeśli transfer dokonywany jest od innego Rejestranta, to można go dokonać uzyskując od Rejestranta kody AuthInfo dla domeny i AuthInfo dla kontaktu. W tym przypadku również przygotujemy odpowiednie formularze, które wystarczy podpisać.


Zmiana delegacji domeny
 

Zmiana delegacji domeny polega na zmianie serwerów nazw (DNS) obsługujących domenę. Zmiana delegacji nie ma nic wspólnego z transferem domen. Np.: domena może być zarejestrowana w NASK a skierowana na serwery nazw vpro.pl.

Zmiany delegacji dokonuje się zawsze poprzez uprawnionego Rejestrana, u którego dokonujemy opłat za domenę, zgodnie z określoną przez niego procedurą. Jeżeli rejestrantem jest NASK to zmiany delegacji należy dokonać za pomocą formularza ze strony www.dns.pl.

Aby zmienić delegację domeny rejestrowanej w NASK i większości innych Rejestrantów, konieczny jest wcześniejszy wpis tej domeny w naszych DNS-ach. W tym celu najpierw należy zgłosić nam chęć zmiany delegacji domeny na nasze serwery DNS, a po dokonaniu wpisu zlecić swojemu rejestrantowi zmianę delegacji.

Klienci wykupujący u nas usługi a posiadający już swoje domeny mogą je przenieść na nasze serwery właśnie poprzez zmianę delegacji domeny.
W przypadku rejestracji nowych domen delegacja dokonywana jest automatycznie na serwery DNS podane w formularzu rejestracyjnym.

 
POMOC
Objaśnienia pojęć
Informacje techniczne
Konfiguracja e-mail
Konfiguracja FTP
Zmiana hasła
Powiadomienia SMS
Panel administracyjny
Program pocztowy
Domeny
Rejestracja domen
Przeniesienie domen
FAQ
WYSZUKIWARKA
Słowa do wyszukania:
  i lub
REKLAMA
strona główna  I   oferta  I   pomoc  I   o nas   I   poczta   I  

© 2002-2006 Vpro.pl  Wszelkie prawa zastrzeżone.